Постинг
14.11.2010 20:37 -
Есента в селата около Вонеща вода – село Кладни дял
Автор: zvezdichka
Категория: Туризъм
Прочетен: 21498 Коментари: 35 Гласове:
Последна промяна: 14.11.2010 20:47
Прочетен: 21498 Коментари: 35 Гласове:
28
Последна промяна: 14.11.2010 20:47
От Войнежа тръгнахме нагоре към следващото селце – Кладни дял.
Снимах и някои от плодовете на късната есен.
В края на турското робство е имала голяма миграция на местното население, които са бягали на север и са обособили цели села в Русенско и малко кварталче в самия град. "Сърнена гора" се казва улицата, населявана от балканджиите.
На излизане от селото се снимахме за спомен. Направих и няколко панорамни снимки една от които е село Кладни дял, погледнато от високото.
/кликни върху снимката/
Ето и няколко ниви и поляни на фона на Стара планина.
Следващ постинг
Предишен постинг
Не ми се тръгва :)))) Поздрави!
цитирайРадвам се Ева, че те е зарадвал постинга ми! Отивайки на едно място човек не трябва да е предубеден, защото винаги може да открие красотата и спокойствието около себе си! Та и ние така :).
Поздрави!
цитирайПоздрави!
Благодаря ти за прекрасното споделяне на местенца, които може би няма да успея да посетя в този живот!
Поздрави!
цитирайПоздрави!
които видяхме не са забележителности и са по скоро неизвестни. А ние ги посетихме с конкретна цел - търсейки информация за рода на съпруга ми, който се е изселил 20-те години на 20-ти век. Но определено разходката ни зарадва, въпреки, че в края на деня човек е изморен физически.
Привет Злате :).
цитирайПривет Злате :).
Завиждам ти , че може да пътуваш ,
но повече ти завиждам за способността от прашен път, от малко храстче , от един камък да направиш приказка и да я разкажеш.
Лека вечер, звездичка!
цитирайно повече ти завиждам за способността от прашен път, от малко храстче , от един камък да направиш приказка и да я разкажеш.
Лека вечер, звездичка!
го виждат очите ти Марине :), защото този прашен път те води на непознати за теб места и ти разкрива скритата красота, която можеш и да отминеш без да я забележиш. Но важното е, че тя е там, в детайлите, в тези малки и незначителни неща, които могат да те зарадват, като например нападалите листа на пътя, които създават една естествена цветна картина :).
Благодаря ти за милите думи и среднощно посещение!
Лека и за теб!
цитирайБлагодаря ти за милите думи и среднощно посещение!
Лека и за теб!
Спокойствие и красота - ето това усетих!
А плодовете на есента са красиви и вкусни!:)))
Поздрави, чаровна Звездичка!:)
цитирайА плодовете на есента са красиви и вкусни!:)))
Поздрави, чаровна Звездичка!:)
великолепна, и светът все ще е красив, щом гледаш с добро и влюбено око;)
цитирайЕто една идея за декемврийска разходка. А ако падне сняг, тъкмо да изпробвам новите зимни гуми. не съм ходил в Кладни дял.
цитирайси го усетила слънчево момиче :).
Поздрави и хубава седмица от мен!
цитирайПоздрави и хубава седмица от мен!
Тук сме на едно мнение с теб:). Нека очите ни гледат влюбено на живота, който ни заобикаля!
цитирайзнаеш малко под Кладни дял какви съкровища са скрити, но надали ще бъдат проходими зимата... И се минава по друг път, не от Кладни дял. Много силно бях впечатлена и ще разкажа и за тях, когато ми остане време :). Със сигурност и на теб ще ти харесат!
Поздрави и хубав ден!
цитирайПоздрави и хубав ден!
Има толкова много красота в България!
Благодаря за приказната разходка!
цитирайБлагодаря за приказната разходка!
Обичам разходки на места, където откриваме подобна красота, като тази!
А когато чуя птичи песни, сърцето ми се изпълва с радост! Човек в такъв момент си поема дълбоко въздух и сам на себе си промълвява, че България е Райско кътче...
Поздрави за прекрасния постинг, Звездичка! Беше истинско удоволствие да се разходя с теб!
цитирайА когато чуя птичи песни, сърцето ми се изпълва с радост! Човек в такъв момент си поема дълбоко въздух и сам на себе си промълвява, че България е Райско кътче...
Поздрави за прекрасния постинг, Звездичка! Беше истинско удоволствие да се разходя с теб!
Бродех често сам по подобни места...
Усещането е особено, но не го препоръчвам.
Вече трети път си пускам музиката.
Благодаря ти!
цитирайУсещането е особено, но не го препоръчвам.
Вече трети път си пускам музиката.
Благодаря ти!
Прелестно е тук!
цитирайЦялата разходка в две части беше прекрасна, Звездичке!
Поздрави!:))
цитирайПоздрави!:))
18.
анонимен -
роко
16.11.2010 12:20
16.11.2010 12:20
прекрасно
цитирайи дали ще ни стигне един живот, за да им се насладим!
Благодаря за посещението :).
цитирайБлагодаря за посещението :).
Действително ckarlet, само, че малко хора го осъзнават и имат очи за това...
Птичите песни са наслада и човек се чувства волно на такива места!
Благодаря, че взе отношение! Радвам се, че съм те зарадвала :))).
Поздрави!
цитирайПтичите песни са наслада и човек се чувства волно на такива места!
Благодаря, че взе отношение! Радвам се, че съм те зарадвала :))).
Поздрави!
по добре човек да има с кого да споделя радостта от откриването на дадено кътче! Дай Боже и до теб да има такъв човек!
А относно музиката харесвам Ronan Hardiman и си го пускам от време на време :).
Благодаря ти за споделеното!
цитирайА относно музиката харесвам Ronan Hardiman и си го пускам от време на време :).
Благодаря ти за споделеното!
Благодаря ти Иве!
Есента наистина е много красив сезон и много ме радва!
Поздрави!
цитирайЕсента наистина е много красив сезон и много ме радва!
Поздрави!
monaliza121 и бих казала, че дивата част от разходката предстои :).
Благодаря ти за коментара!
цитирайБлагодаря ти за коментара!
прекрасно е да си сред природата и да откриваш красотата на тези малки селца, сгушени в Балкана, които са запазили своята атмосфера, макар и много от къщите да са вече необитаеми!
Радвам се, че го оцени!
цитирайРадвам се, че го оцени!
още едно закътано
http://justivan.blog.bg/hobi/2010/11/15/goliamobukovski-manastir-jivotopriemen-iztochnik.635431
цитирайhttp://justivan.blog.bg/hobi/2010/11/15/goliamobukovski-manastir-jivotopriemen-iztochnik.635431
прекрасни снимки!
а тези изоставени къщи... хем са симпатични, хем са тъжни....
цитирайа тези изоставени къщи... хем са симпатични, хем са тъжни....
Доре! Написах и своя коментар по темата :), защото септември се бяхме запътили към това манастирче, но поради липса на табелки явно сме пропуснали разклона. А тръгнахме по едни лоши странджански пътища заради него :).
цитирайживеят хора, но и много от къщите пустеят. Ние вървяхме по една уличка и искахме да попитаме за конкретен човек, но нямаше кого... Добре, че срещнахме месния пастир и той ни ориентира.
А типично българските къщички с чардаци и на мен са ми много симпатични.
Поздрави Анита!
цитирайА типично българските къщички с чардаци и на мен са ми много симпатични.
Поздрави Анита!
Едно малко камъче да ти дам и него ще оживиш.
Възхищавам се от красотата на погледа ти.
цитирайВъзхищавам се от красотата на погледа ти.
камъчетата могат да ти проговорят :). Поне на мен много пъти са ми говорели, а в камъка е скрита толкова много история!
Поздрави!
цитирайПоздрави!
ти си много, много поетична и нежна душа :) дано сте щастливи със съпругът ТИ
цитирайКогато двама души се обичат търсят да се разбират и търсят път един към друг! А щастието е в пътя, който извървяват заедно! Там го откриват :).
цитирай
33.
анонимен -
Венко
17.02.2011 21:18
17.02.2011 21:18
Татко е родом от там.
цитирайда не си загубил връзката с корените си Венко и да се завръщаш в родното село на баща си!
цитирай
35.
анонимен -
Страничката на Кладни дял във Фейсбук:
04.09.2012 01:06
04.09.2012 01:06
https://www.facebook.com/pages/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%94%D1%8F%D0%BB/183337961706243
цитирайТърсене
За този блог

Гласове: 21782